close
خرید هاست افزونه وردپرس
loading...
سرویس سایت سایت آبتین بلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

فروشگاه فایل 4030

پاورپوینت اختلال های جسمانی شکل چیست

پاورپوینت اختلال های جسمانی شکل چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مجموعه ای از اختلالهای روانی که ویژگی های آنها عبارتند از: 1 ) از دست دادن یا تغییر کارکرد جسمانی بدون توجیه فیزیولوژیکی 2 ) شواهدی مبنی بر اینکه عوامل روانی نشانه های جسمانی را ایجاد کرده اند 3 ) فقدان کنترل ارادی بر نشانه های جسمانی 4 ) بی تفاوتی بیمار به ناتوانی جسمانی. اختلالات تبدیلی و اختلالات خودبیمارانگاری و جسمانی کردن از جمله این دسته از اختلالات می باشند.

انواع اختلالهای جسمانی شکل

اختلال تبدیلی

اختلال تبدیلی (conversion disorder)، این بتدیل سایقهای غیر قابل قبول یا تعارضهای مشکل آفرین به نشانه های حرکتی یا حسی بدن را شامل می شود که ظاهرا از اختلال عصب شناختی یا نوع دیگری از اختلال جسمانی خبر می دهد. ویژگی اصلی این اختلال عبارت است از: از دست دادن یا تغییر غیر ارادی عملکرد بدن به علت تعارض یا نیاز روانی که باعث می شود فرد شدیدا احساس پریشانی کند یا عملکرد اجتماعی، شغلی او، یا فعالیت های وی در زمینه های وی در زمینه های مهم دیگر زندگی، مختل شود.

فرد عمدا نشانه را به وجود نمی آورد، با این حال متخصصان بالینی نمی توانند مبنای جسمانی برای این نشانه ها مشخص کنند و به نظر می رسد فرد تعارض یا نیاز روانی را به مشکل جسمانی تبدیل می کند.

فروید اختلال تبدیلی را روان رنجوری هیستیریک(hysterical neurosis) نامید. ویژگی جالب توجه نشانه تبدیلی این است که وقتی نشانه از قلمرو روانی به قلمرو جسمانی می رود، دیگر آرامش خیال فرد را تهدید نمی کند. نشانه های تبدیلی در سه طبقه جای می گیرند:

(۱) نشانه ها یا نقایص حرکتی (۲) نشانه ها یا نقایص حسی (۳) حملات صرعی یا تشنجات (۴) جلوه های مختلط. معمولا بین ۱۰ تا ۳۵ سالگی آشکار می شود و غالبا در زنان و افرادی که تحصیلات کمی دارند، مشاهده شده است. معمولا به طور ناگهانی پدیدار می شود و ظرف کمتر از ۲ هفته ناپدید می گردد. نشانه ها ممکن است ظرف یکسال بعد از وقوع اولیه برگشت کنند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

انواع اختلالهای جسمانی شکل

اختلالهای مرتبط با اختلالهای جسمانی شکل

نظریه ها و درمان اختلالهای جسمانی شکل

عوامل روان شناختی تاثیر گذار بر بیماریهای جسمانی

خصوصیات طبقه عوامل روان شناختی تاثیر گذار بر بیماریهای جسمانی

نظریه ها و درمان طبقه عوامل روان شناختی تاثیر گذار بر بیماریهای جسمانی

درمان

پایان

عنوان : اختلال های جسمانی شکل چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.11 مگابایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت اختلال های جسمانی شکل چیست

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت اختلال های جسمانی شکل چیست , پاورپوینت اختلال های جسمانی شکل چیست , دانلود پاورپوینت اختلال های جسمانی شکل چیست , دانلود اختلال های جسمانی شکل چیست , اختلال های جسمانی شکل چیست , پاورپوینت آسیب شناسی روانی , دانلود پاورپوینت آسیب شناسی روانی , تحقیق اختلال های جسمانی شکل چیست , دانلود تحقیق اختلال های جسمانی شکل چیست , پروژه اختلال های جسمانی شکل چیست , دانلود پروژه اختلال های جسمانی

بازدید : 2 تاریخ : شنبه 1 مهر 1396 زمان : 19:16 نویسنده :
ارسال نظر برای این مطلب

صفحات سایت
تعداد صفحات : 49
آمار سایت
 • کل مطالب : 498
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 41
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 41
 • بازدید ماه : 50
 • بازدید سال : 263
 • بازدید کلی : 912
 • مطالب
  آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی