close
خرید هاست
loading...
سرویس سایت سایت آبتین بلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

فروشگاه فایل 4030

پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری

پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اختلال سیکلوتایمی به لحاظ علایم، شکل خفیفی از اختلال دوقطبی II است و مشخصه‏اش وجود دوره‏های هیپومانیا و دوره‏های خفیف افسردگی است. اختلال سیکلوتایمی طبق تعریف DSM-IV-TR عبارت از «اختلالی مزمن و نوسان‏دار» با دوره‏های فراوانی از هیپومانیا و افسردگی است. اختلال مزبور با اختلال دوقطبی II تفاوت دارد؛ در اختلال دوقطبی II دوره‏های افسردگی اساسی (و نه فرعی) همراه با دوره‏های هیپومانیا وجود دارد.

قرار دادن اختلال سیکلوتایمی در ردیف اختلالات خلقی هم حکم گنجاندن اختلال دیس‏تایمی در این طبقه را دارد؛ یعنی تلویحاً به معنای آن است که ارتباطی احتمالاً زیستی با اختلال دوقطبی I در کار است. در حالی که برخی روانپزشکان معتقدند که اختلال سیکلوتایمی هیچ مؤلفه زیستی ندارد و از روابط آشوبناک (chaotic) با ابژه در اوایل زندگی ناشی می‏شود.

فهم امروز ما از اختلال سیکلوتایمی تا حدی بر مشاهدات «امیل کرپلین» و «کورت اشنایدر» مبتنی است که می‏گفتند یک تا دو سوم از بیماران دچار اختلالات خلقی علایمی از اختلال شخصیت دارند. «کرپلین» چهار نوع اختلال شخصیت ذکر کرده بود: افسرده (دلتنگ)، مانیک (شاد و بی‏پروا)، تحریک‏پذیر (انفجاری و متزلزل)، و دارای سیکلوتایمی. «کرپلین» می‏گفت شخصیت تحریک‏پذیر وجود همزمان دو شخصیت افسرده و مانیک است، ولی شخصیت دارای سیکلوتایمی، تناوب این دو است.

همه‏گیر شناسی

بیماران دچار اختلال سیکلوتایمی سه تا پنج درصد از کل بیماران سرپایی روانپزشکی را تشکیل می‏دهند و اینها به ویژه کسانی هستند که از مشکلاتی در زمینه زناشویی و روابط بین‏فردی شکایت دارند. شیوع مادام العمر اختلال سیکلوتایمی در جمعیت عمومی حدود یک درصد تخمین زده می‏شود.

اما این رقم احتمالاً کمتر از شیوع واقعی آن است، چون بیماران دچار اختلال سیکلوتایمی هم مثل بیماران دچار اختلال دوقطبی I ممکن است خبر نداشته باشند که از نظر روانپزشکی مشکل دارند. اختلال سیکلوتایمی هم مثل اختلال دیس‏تایمی خیلی از اوقات با اختلال شخصیت مرزی همزمان می‏شود. تخمین زده می‏شود که ده درصد از بیماران سرپایی مبتلا به اختلال شخصیت مرزی و بیست درصد از بیماران بستری مبتلا به این اختلال، همزمان به اختلال سیکلوتایمی هم مبتلا باشند.

نسبت زن به مرد در اختلال سیکلوتایمی حدود سه به دو است، و در پنجاه تا هفتاد و پنج درصد از کل این بیماران، سن شروع اختلال پانزده تا بیست و پنج سالگی بوده است. در خانواده افراد مبتلا به اختلال سیکلوتایمی غالباً افرادی با اختلالات مرتبط با مواد وجود دارند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

همه‏گیر شناسی

سبب‏شناسی

تشخیص و خصایص بالینی

ملاک‏های تشخیصی DSM-IV-TR در مورد اختلال سیکلوتایمی

تشخیص افتراقی

سیر و پیش‏آگهی

درمان

پایان

عنوان : اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.28 مگابایت

تعداد صفحات : 48

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری , پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری , دانلود پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری , پاورپوینت اختلال خلق ادواری چیست , دانلود پاورپوینت اختلال خلق ادواری چیست , پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی چیست , دانلود پاورپوینت اختلال سیکلوتایمی چیست , دانلود اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری , اختلال سیکلوتایمی یا خلق ادواری , پاورپوینت آسیب شناسی روانی

بازدید : 1 تاریخ : شنبه 1 مهر 1396 زمان : 18:33 نویسنده :
ارسال نظر برای این مطلب

صفحات سایت
تعداد صفحات : 49
آمار سایت
 • کل مطالب : 498
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 45
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 46
 • بازدید ماه : 50
 • بازدید سال : 50
 • بازدید کلی : 699
 • مطالب
  آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی